Bölüm Etkinlikleri

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Erkin GEZGİN’in danışmanlığında, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencileri Mahmut TAŞAR ve Alp Emre YAŞAR ile birlikte yürütülen, “Konuşma Dilini İşaret Diline Tercümede Kullanılacak Bir Robotik Sistemin Geliştirilmesi” adlı proje, 16 Aralık 2017 tarihinde MMO İstanbul Şube Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen “Kontrol, Otomasyon ve Robotikte Yeni Teknolojiler” konulu 8. Necdet Eraslan Proje Yarışmasında Üniversitemizi temsil etmiştir. Birincilik ödülünün hiçbir katılımcıya verilmediği yarışmada, projemiz ikincilik ödülünü kazanmıştır. Aynı proje 21 Haziran 2017 tarihinde MMO İzmir Şubesi Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi İzmir Salonu`nda gerçekleştirilen 7. Üniversitelerarası Bitirme Projeleri Yarışması ve Sergisinde de üçüncülük ödülünü kazanmıştır. 

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Erkin GEZGİN’in danışmanlığında, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencileri Didem GÜZİN, Seda ÖZBEK, Ozan Emre AĞBAŞ, Berkehan DALKILIÇ, Tuğrul USLU, Emin Burak GEZER ile birlikte yürütülen, “Beyin Biyopsi Operasyonunda Konumlandırma İçin Kullanılacak Bir Küresel Paralel Robot Manipülatörün Yapısal Tasarımı ve Cerrahi Navigasyon Çalışması” 9 Haziran 2018 tarihinde MMO İzmir Şubesi Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi İzmir Salonu`nda gerçekleştirilen 8. Üniversitelerarası Bitirme Projeleri Yarışması ve Sergisinde birincilik ödülünü kazanmıştır.

21-23.09.2017 tarihleri arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü'nde gerçekleştirilen Otomatik Kontrol Ulusal Toplantısı'na bölümümüz Kontrol Teorisi ve Uygulamaları Ana Bilim Dalı "Mekatronik Sistemlerin Gerçek Zamanlı Uygulamaları" başlıklı özel oturum ile katkıda bulunmuştur. Doç. Dr. Levent Çetin, Dr. Öğr. Üyesi Özgün Başer ve Dr. Öğr. Üyesi Barış Bıdıklı hocalarımızın başkanlığında gerçekleştirilen oturumda mekatronik sistemler ve bu sistemlerin kontrol  uygulamaları ile ilgili beş adet bildiri sunulmuştur. 

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü üyelerinin ortak danışmanlığında, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri Burak Yusuf CAN, Ertan ARAS, Sergen AKTEN ve Ertan ARAS ile birlikte yürütülen, “İki Serbestlik Dereceli Sökülebilir Düzlemsel Seri Kollarla Çok Serbestlik Dereceli Artıksal Yeniden Yapılandırılabilir Düzlemsel bir Paralel Manipulatorün Geliştirilmesi” başlıklı proje ile 14 Haziran 2019 tarihinde MMO İzmir Şubesi Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi İzmir Salonu`nda gerçekleştirilen 9. Üniversitelerarası Bitirme Projeleri Yarışması ve Sergisinde birincilik ödülünü kazanmıştır.

Galeri kısmında bölüm etkinlikleri ile ilgili fotoğrafları ve öğrenci projelerimizden örnekleri görebilirsiniz.

 

 

Galeri


Başa Dön